Otázka:
Jak dobře funguje OnLine?
gnarf
2010-07-08 17:37:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nedávno jsem narazil na OnLive, což se zdá být způsob, jak hrát hry v zásadě pomocí služeb typu vzdálené plochy.

Měl někdo šanci hrát s tímto systémem ve své beta verzi? Jak dobré je rozlišení / zvuk? Zdá se, že máte problémy s latencí (zpožděné ovládání, špatné video)? Dokážete uložit své hry? Máte pocit, že se vám služba vyplatí?

ve zkratce: potřebujete připojení k internetu s nízkou latencí a velkou šířkou pásma. pokud to máte, je tu velmi malé zpoždění a grafika vypadá přijatelně.
Dva odpovědi:
Corv1nus
2010-07-08 17:45:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mám roční předplatné zdarma a moje recenze je tato:

„Pokud, stejně jako já, máte rádi rychle se rozvíjející konkurenční FPS hry pro více hráčů ve vysokém rozlišení, tato služba není pro vás. “

Došlo k mírnému zpoždění kontroly. V některých hrách to není tak špatné. Hrál jsem na něm Lego Harryho Pottera a bylo to docela dobré. Hrál jsem na něm také Splinter Cell a ten zaostával tak špatně, že moje postava ztuhla a když se ovládání chytilo, točil se v kruhu. V zásadě jsem zjistil, že hry FPS nelze hrát.

Graficky má maximální rozlišení 720p. Grafika však může být někdy docela komprimovaná a občas vypadá hrozně, ale u jiných je to v pořádku. Zvuk je také v pořádku, nic velkolepého, ale funguje to. Rozhodně to však není zvuk HD.

Tato služba zpracovává ukládání vašich her a věcí, jako je přihlášení GameSpy, což je hezké.

Myslel jsem, že by to bylo dobré pro běžné hry, ale World of Goo jsem našel asi stokrát více zábavy nainstalované na mém PC než prostřednictvím služby. Myslím, že pokud vlastníte MAC nebo něco takového, je to dobrý způsob, jak se dostat k hrám, které nejsou ve službě Steam, ale pro hardcore hráče si ještě nemyslím, že je to dost dobré.

Souhlasím s @Corv1nus, s HLAVNÍ poznámkou (imo) - stále musíte za hry platit. Předplatné vám umožní hrát pouze v síti. Mají ukázky a pravděpodobně budou mít _some_ bezplatných her, ale každou hru, kterou chcete hrát, si budete muset koupit skutečně (pravděpodobně blízko, pokud ne za maloobchodní cenu) - napálil jsem ji, aby běžel přes wifi, a grafika silně, ale rozhodně více komprimovaný než přes kabelové - Ars Technica zkontroloval rychlost, je tu NEJLEPŠÍ zpoždění 20 s (http://arstechnica.com/gaming/news/2010/07/onlive-gets-tested-playable-but-not -ideal.ars)
Ano, cenový model je hrozný. Mám ale rád 3 nebo 5denní průchod. U některých her je vše, co opravdu potřebujete, abyste je porazili. Stále však smrdí, že celá služba je nákladný pronájem.
Kvalita služby závisí na vašem připojení (hlavně na vašem pingu) a může také záviset na hře. Hrál jsem Unreal Tournament přes OnLive a nezaznamenal jsem žádné zpoždění. Jeden z mých spolupracovníků měl stejné zkušenosti s UT, ale Splinter Cell pro něj stále špatně zaostává.
Měl jsem průměrnou zkušenost s UT3 (do značné míry jsem vyzkoušel všechny ukázky), i když nic tak dobrého, jako je v maximálním rozlišení na mé herní soupravě, a stále jsem zjistil, že je méně citlivý než moje vlastní verze pro PC. Také jsem Provozuji nejrychlejší připojení, které Comcast prodává ve státech. Ping <10 na některých serverech TF2, na kterých hraji. Možná nemají datové centrum poblíž Pittsburghu ... Nechápejte mě špatně, neříkám, že to není v pohodě, protože je. Říkám, že to ještě není připraveno, zejména vzhledem k cenovému modelu.
Alastair Pitts
2010-07-13 05:25:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zřeknutí se odpovědnosti: Nepoužíval jsem OnLive a to je jen můj názor na myšlenky & (a opravdu odpovídám pouze na poslední část této otázky)

OnLive je budoucnost her, ale více než to, je OnLive herním projevem posunu v počítačovém průmyslu, který se za posledních zhruba 5 let postupně odehrává.

Celý počítačový průmysl byl přechod k Software jako služba (SaaS), protože internet se stal více integrovaným s výpočetní technikou a každodenním životem. Produkty jako Google Docs, Salesforce, Mint.com jsou všechny příklady tradičních krabicových produktů pro stolní počítače, které byly přesunuty na online platformy (někdy se tomu říká cloud computing). Myšlenka spočívá v tom, že se společností uzavřete servisní smlouvu a místo produktu v krabici získáte přístup k produktu.

Velkou výhodou tohoto přístupu SaaS je centralizace kódu & zákazníci. Pirátství se stává nemožným, nasazování oprav u vašich uživatelů se stává triviálním, odstupňovaná předplatná se snadno spravují a lze zaručit hardwarové konfigurace.

Vřele doporučuji lidem sledovat toto video od Simona Wardleyho ze společnosti Canonical na tomto „Cloud Computing“ (SaaS) model:

Takže společnost OnLive, která odstraňuje zabalený produkt, využívá tento model SaaS k hraní her a spolu s ním přináší velké výhody modelu SaaS it.

  1. Bude tedy OnLive aktuálně fungovat pro hardcore hraní?

    Ne

  2. Bude to aktuálně fungovat pro určité hry?

    Absolutně

  3. Je herní model SaaS budoucností?

    Žádná otázka

Největším problémem společnosti OnLive je v současné době technologie. Hraní je jedním z nejintenzivnějších výpočetních procesů, které se v současné době hojně používají. Schopnost zpracovávat tisíce instancí různých her současně a přenášet to tisícům různých uživatelů po celém světě je obrovský technický úkol. Se současnou technologií se šířka pásma pro dodávání HD videa při 30 fps uživatelům s nízkou latencí vstupu prostě nestane. Budoucnost však ...

Takže abych shrnul mé nesourodé myšlenky. To, co OnLive představuje, je budoucnost, ale možná přišel OnLive trochu brzy z hlediska technologie. Každá zásadní změna v oboru však potřebuje vizionáře, a možná hry SaaS jsou OnLive.

SaaS je skvělý pro inovace, protože předchozí modely vývoje softwaru vyžadovaly k získání financování kompletní produkty. SaaS však umožňuje postupný vývoj, což znamená, že náklady na vydání důkazu o konceptu jsou pro menší společnosti mnohem levnější a dostupnější. Na druhou stranu ničí to malé právo na vlastnictví, které jsme měli spotřebitelé.
Máte naprostou pravdu, jako někdo, kdo pracuje v oblastech SaaS a virtualizace, to vidím jako další evoluční krok od služeb, jako je Steam, které již rozcházejí fyzický balíček, na který jsme zvyklí, od samotného dodání hry . Ideální by bylo, aby Steam uzavřel partnerství s někým, jako je OnLive (nebo si založil vlastní), aby poskytl přístup k celé vaší aktuální herní knihovně jako vzdálená služba dostupná na jakémkoli zařízení od vašeho telefonu přes tv až po váš počítač na „obecný tablet faktorový počítač ".


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 2.0, pod kterou je distribuován.
Loading...